27.08.2017r. w Wyszkach odbyły się Parafialno - Gminne Dożynki. Rozpoczęły się dziękczynną Mszą Św. o godz. 12.15 w kościele parafialnym, którą celebrował Proboszcz ks. dr Andrzej Ulaczyk.

 

Tradycyjnie już, wszyscy zgromadzeni na dożynkach podzielili się chlebem ofiarowanym przez parafian w procesji darów. Dalsza cześć uroczystości miała miejsce na placu szkolnym. Mimo deszczowej pogody udało się rozstrzygnąć konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz przeprowadzić III Gminny Turniej Wsi. Wyróżnione zostały wieńce wykonane przez mieszkańców :

I miejsce – Strabli

II miejsce - Warpech Starych

III miejsce- Wyszek.

Wszyscy uczestnicy dożynek mogli spróbować pysznych potraw i wypieków przygotowanych przez mieszkańców:

-Niewina Borowego – Stowarzyszenie Aktywna Wieś;

- Strabli – Stowarzyszenie Młodzi Duchem;

- Wyszek

- Młodzieżową Radę Gminy Wyszki.

Podczas dożynek realizowane były dwa projekty w ramach współpracy Gminy Wyszki z organizacjami pozarządowymi. Stowarzyszenie „Aktywna Wieś” z Niewina Borowego wspólnie z Młodzieżową Radą Gminy Wyszki przygotowało stół oraz wydało folder z potrawami regionalnymi w ramach projektu „Poznajemy i promujemy regionalne smaki Gminy Wyszki”.

Stowarzyszenie „Młodzi Duchem” ze Strabli zaprezentowało swoje zdolności wokalne występując przed zebraną publicznością  z repertuarem przygotowanym na dożynki w ramach projektu „Muzyka łagodzi obyczaje i cementuje zwyczaje”.

Również w tym roku Wójt Gminy wręczył naszym uczniom nagrody w formie stypendium za wysokie osiągnięcia sportowe.

Uroczystość uświetniły występy zespołów ludowych: Młodzi Duchem, Surażanki, Zawykowianki oraz koncerty zespołów 3x TAK, Revox, Forti. Imprezę zakończyła dyskoteka z DJ Chrisem.