Na zaproszenie dyrektora  GMOK w Surażu - Marka Jarosza - seniorzy ze Strabli dn.18.11.017r. przybyli  na uroczyste spotkanie poświęcone obchodom Dnia Seniora. Po ciepłym przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez dyrektora tejże placówki m.in. władz miasta Suraża - nastąpiła część oficjalna tj. występy zespołów ludowych. Na początek swój repertuar przedstawił zespół gospodarzy z Suraża, następnie z Zawyk oraz zespół Młodzi Duchem ze Strabli przy akompaniamencie dyr. GMOK. Po części artystycznej nastąpiło biesiadowanie przy pysznościach przygotowanych przez gospodarzy.

 

 Dobra muzyka i szampański humor porwał wszystkich do tańca. Zabawom i biesiadowaniu nie było końca. Czas był jednak nieubłagany, harce i zabawę trzeba było pożegnać i rozstać się z tak przyjaznym towarzystwem. Zapewne na długo pozostaną w pamięci uczestników chwile spędzone w gościnnym Surażu.

    Dziękujemy  dyr. Markowi Jaroszowi za wszystko, dzięki czemu to spotkanie - pod wieloma względami - przebiegło tak wyjątkowo.

   Wam drodzy seniorzy życzymy: pogody ducha, wewnętrznej młodości - nie zależnie od okoliczności i metryki! Pamiętajmy "Każdy dany nam dzień jest przygodą. Wystarczy tylko WYJŚĆ jej  naprzeciw."

 Nie można zatrzymać żadnego dnia, ale można go nie stracić... Bądźcie młodzi duchem! Zapraszamy w nasze gościnne progi! Przeżywajcie Jesień Życia z nami! Pamiętajcie nie jesteście sami. "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu..."(B.Franklin)


                                                                                                             Zofia Oksiuta