Nasze Kulinarne Dziedzictwo to ogólnopolski konkurs o wieloletniej tradycji, którego głównym celem jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Jest skierowany do osób wytwarzających w tradycyjny sposób produkty kulinarne. Ma charakter otwarty, więc przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych, spełniających kryteria konkursowe.


W tym roku konkurs odbędzie się w Augustowie w dniu 07.07.2018 r. Wszystko będzie odbywać się w trakcie Targów Agr-Eko-Turystycznych. Targi są świetną okazją aby przy okazji Konkursu, producenci mogli pożytecznie wykorzystać czas oczekiwania na decyzję Jury i sprzedawać na bieżąco swoje produkty na augustowskim rynku.

Tegoroczna edycja Konkursu będzie odbywać się w zmienionej nieco formule. Otóż nie będzie przygotowanej oddzielnej sali dla wystawców, tylko będą ustalone godziny, na które uczestnicy dostarczą swoje produkty i zaprezentują  je Komisji.

Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przekazać najpóźniej do 15.06.2018 r. do PZDR w Bielsku Podlaskim lub do PODR w Szepietowie, natomias kopię do Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Wyszkach, ul. Piórkowska 30. Jeśli będzie większa liczba chętnych z terenu gminy, zorganizowany zostanie wspólny transport.

pdfKarta_zgłoszeniowa.pdf