Ostatni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Urodził się 26 listopada 1916 roku w Białymstoku, gdzie ukończył szkołę handlową. Jak jego poprzednik był harcerzem.

W 1940 roku aresztowany przez NKWD i skazany na śmierć.

Po amnestii w 1941 roku zaciągnął się do armii generała Andersa, a po jego ewakuacji do III Dywizji Strzelców Karpackich, gdzie ukończył liceum dywizyjne. W Anglii skończył szkołę handlu zagranicznego . Do 1986 roku pracował w przemyśle jako księgowy. W latach 1955-1967 był naczelnikiem harcerzy, a następnie przewodniczącym ZHP na emigracji. Był ministrem do spraw krajowych, co stało się podstawą do mianowania go następcą prezydenta Sabbata.
Insygnia władzy prezydenckiej Drugiej Rzeczypospolitej przekazał prezydentowi Lechowi Wałęsie.

Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, udając się z delegacją narodową na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, na uroczystości związane z obchodami 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Prezydent Kaczorowski przebywał w Strabli dwukrotnie. Po raz pierwszy był 28 maja 1991 roku w dziesiątą rocznicę zgonu Prymasa Tysiąclecia, na uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę. Przy tej okazji został przez niego posadzony dąb, a przez jego małżonkę - brzoza.