Program dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i JST - Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus. Nabór II

W związku z zapytaniami dotyczącymi dofinansowań dla jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot oraz podmiotów prywatnych, przekazujemy informacje i zachęcamy do udziału w naborze wniosków prowadzonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Program dotyczy modernizacji budownictwa wielorodzinnego.

Trwa II nabór wniosków wstępnych/fiszek do programu

Beneficjenci:

  1. spółdzielnie mieszkaniowe,
  2. wspólnoty mieszkaniowe,
  3. jednostki samorządu terytorialnego,
  4. spółki prawa handlowego, w których jednostki samorządu terytorialnego posiadają 100% udziałów lub akcji i które powołane są do realizacji zadań własnych j.s.t. wskazanych w ustawach.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Krajowy operator Funduszu Modernizacyjnego ogłasza nabór fiszek i wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach właściwej fazy wdrażania programu priorytetowego „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.

  • Cel programu dla II naboru

Celem programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez zoptymalizowane inwestycje w poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej realizowane w oparciu o umowę o poprawę efektywności energetycznej (umowa EPC).

  • Zakres wsparcia w II naborze

W ramach właściwej fazy wdrażania programu przewiduje się wsparcie:

- prac modernizacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych powyżej 7-miu lokali, umożliwiających zmniejszenie zużycia energii końcowej przynajmniej o 30% w stosunku do stanu istniejącego (przed modernizacją), przy czym zapotrzebowanie budynku na energię końcową na potrzeby ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej (EKH+W) po modernizacji wyniesie nie więcej niż 85 kWh/(m2*rok).

- prac modernizacyjnych budynków użyteczności publicznej, umożliwiających zmniejszenie zużycia energii końcowej przynajmniej o 30% w stosunku do stanu istniejącego (przed modernizacją), przy czym zapotrzebowanie budynku na energię końcową na potrzeby ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej (EKH+W) po modernizacji wyniesie nie więcej niż 75 kWh/(m2*rok), z wyłączeniem budynków opieki zdrowotnej, dla których zapotrzebowanie na EKH+W powinno wynosić nie więcej niż 225 kWh/(m2*rok).

  • Terminy i sposób składania wniosków

Fiszki (wnioski wstępne) należy składać w trybie ciągłym, w okresie od 29.01.2024 r. do 01.06.2024 r.

Pozytywna ocena fiszki jest warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie. Dopuszcza się złożenie wniosku o dofinansowanie z pominięciem fiszki po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie naboru i programie priorytetowym.

Wnioski o dofinasowanie w formie dotacji należy składać, w trybie ciągłym, w okresie od 29.01.2024 r. do 30.08.2024 r., jednak nie dłużej niż do wyczerpania alokacji środków dostępnych w ramach II naboru.

Wszelkie niezbędne informacje i dokumenty naboru dostęone są po linkiem: https://www.gov.pl/web/funduszmodernizacyjny/renowacja-z-gwarancja-oszczednosci-epc-energy-performance-contract-plus-nabor-ii

Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (31.03.2025)

Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 161

Liczba przedsięwzięć zakończonych - 51

Kwota wypłaconej dotacji – 3 219 364,54 zł

 


NOEW ZASADY PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE OD 31.03.2025r

488039139 976945147959365 8456142131230298954 n 1080x1080

https://portal.wfosigw.bialystok.pl/dokumenty-od-31032025-r

pdfnowy_program_czyste_powietrze_31_03_2025_prezentacja.pdf


 

Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (31.12.2024)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 161
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 47
    Kwota wypłaconej dotacji - 2 874 952,20 zł

 

Wstrzymanie naboru wniosków w programie Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku informuje o wstrzymaniu w dniu 28 listopada 2024 r. o godz. 14.15 naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Wszystkie wnioski, które zgodnie z regulaminem naboru wniosków wpłyną do wfośigw, w tym przez gminy, operatorów lub w ścieżce bankowej, przed czasem wstrzymania naboru, zostaną rozpatrzone, a wypłata dotacji trwa nieprzerwanie. Wstrzymanie nie dotyczy wniosków o płatność oraz wniosków o wypłatę zaliczki. Obecna sytuacja jest podyktowana troską o beneficjentów programu, ukierunkowaniem na gospodarność wydatkowania środków publicznych oraz w szczególności potrzebą osiągania celów programu i zaplanowanych efektów ekologicznych. Finalizowane są prace nad gruntowną reformą i naprawą programu Czyste Powietrze, mającą na celu zatrzymanie nadużyć oraz zwiększenie efektywności. W lepszej, nowej odsłonie program wróci na wiosnę 2025 r. z jasnymi zasadami i nowym źródłem finansowania.

informacje dostępne na stronie WFOŚiGW:

https://czystepowietrze.gov.pl/wazne-komunikaty/reforma-programu-czyste-powietrze-najczesciej-zadawane-pytania-i-odpowiedzi

https://czystepowietrze.gov.pl/wazne-komunikaty/czas-na-remont-programu-czyste-powietrze-w-trosce-o-beneficjentow


Sprawdzaj firmy podające się za operatorów programu „Czyste Powietrze”

Uważaj na firmy, które zapraszają Cię na spotkanie i nakłaniają do współpracy, powołując się na partnerstwo w programie, a często też bezprawnie posługując się znakami graficznymi „Czystego Powietrza” czy instytucji zarządzających programem. Bądź czujny, zapytaj o tego wykonawcę w swojej gminie. I niech Cię nie zmyli fakt, że spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców jest organizowane w wynajętej sali gminy czy urzędu.

Przypominamy, że ogólnopolski pogram „Czyste Powietrze” – pod nadzorem Ministerstwa Klimatu i Środowiska – wdrażany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, we współpracy z szesnastoma wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej, gminami w całej Polsce (mamy ponad 2 tys. zaangażowanych JST) oraz wybranymi bankami. Wszystkie te instytucje – w tym listę gmin prowadzących punkty konsultacyjno-informacyjne „Czystego Powietrza” i banków oferujących Kredyt Czyste Powietrze – znajdziesz na oficjalnej stronie programu: czystepowietrze.gov.pl. Nie promujemy w naszym programie konkretnych urządzeń i materiałów, ani firm wykonawczych czy instalacyjnych, dlatego sprawdzaj z kim współpracujesz i co wybierasz, bo robisz to na własne ryzyko.

Kto jest operatorem programu „Czyste Powietrze”?

Obecnie trwa też pilotaż operatorów programu „Czyste Powietrze”, którzy są uprawnieni na podstawie stosownych umów lub porozumień do wspierania naszych beneficjentów w uzyskaniu dotacji, przeprowadzeniu i rozliczeniu przedsięwzięcia, ale tylko w dwóch województwach. W pozostałych nie prowadzimy tego typu działań.

Na terenie Małopolski w naszym imieniu działa 5 operatorów prywatnych ze specjalnymi identyfikatorami (więcej pod linkiem: czystepowietrze.gov.pl/partnerzy/operatorzy/malopolskie) oraz 23 gminnych, z kolei w województwie świętokrzyskim mamy 28 gminnych operatorów (czystepowietrze.gov.pl/partnerzy/operatorzy).

W żadnym innym województwie nie prowadzimy programu operatorskiego, dlatego bądź uważny, gdy ktoś puka do Twoich drzwi i wspierając się znakiem graficznym programu, czy nazywając się operatorem lub partnerem „Czystego Powietrza” namawia do współpracy przy uzyskaniu dotacji na wymianę kopciucha i termomodernizację Twojego domu. Są to nieuczciwe praktyki, wykorzystujące Twoją niewiedzę i mogące skończyć się konsekwencjami finansowymi (np. będziesz musiał oddać zaliczki, które w Twoim imieniu i za Twoją zgodą pobierze nieuczciwy wykonawca).

Niebawem operatorzy w całej Polsce

Przy okazji informujemy, że na bazie doświadczeń z dwóch wspomnianych pilotaży, pracujemy nad ogólnopolskim programem operatorów „Czyste Powietrze”, którzy będą w zasięgu ręki naszych wnioskodawców w każdym województwie. Takie rozwiązanie planujemy na 2025 r., o jego szczegółach będziemy informowali m.in. na stronie programu: czystepowietrze.gov.pl. Tymczasem uważaj, sprawdzaj i nie daj się naciągnąć nieuczciwym firmom.


Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (30.09.2024)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 148
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 43
      Kwota wypłaconej dotacji - 2 654 440,00 zł

Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (30.06.2024)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 127
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 40
      Kwota wypłaconej dotacji - 2 280 667,00 zł

Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (31.03.2024)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 110
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 34
    Kwota wypłaconej dotacji - 1 718 515,07 zł

Baza wiedzy o programie Czyste Powietrze grafika


 uwazaj na nieuczciwych wykonanwcow 1

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Uwaga na nierzetelnych wykonawców

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.

Podpisując pełnomocnictwo, dajesz komuś prawo do dysponowania przyznaną Ci dotacją.

Wysokie rachunki bez termomodernizacji

Oferta na zainstalowanie wyłącznie nowego źródła ciepła w budynku, który wymaga termomodernizacji (tj. docieplenia przegród, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej itp.), może skutkować wysokimi rachunkami za ciepło w okresie grzewczym.

Dlatego jeśli decydujesz się na wymianę wyłącznie starego kopciucha na nowe źródło ciepła, np. pompę ciepła, upewnij się, że Twój dom jest odpowiednio docieplony.

„Za chwilę” sprawdzone urządzenia grzewcze z programu

Wybierając źródło ciepła do swojego domu, korzystaj z listy zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM: lista-zum.ios.edu.pl).

Już teraz możesz złożyć wniosek o dotację z programu „Czyste Powietrze” planując termin zakupu i instalacji urządzenia po 13 czerwca br. Po tym terminie na liście ZUM znajdziesz tylko te pompy ciepła, które obecnie przechodzą dodatkową weryfikację efektywności i jakości.

Dlatego składając wniosek, warto poczekać z zakupem i instalacją urządzenia. Wtedy, mając docieplony budynek i pewne urządzenie wysokiej jakości (wybrane z listy ZUM), zyskasz cieplejszy i tańszy w eksploatacji dom.

Rekomendacje

W ramach programu możesz otrzymać dotację na termomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z wymianą źródła ciepła. Upewnij się, że dobór nowego źródła ciepła został Ci wskazany zgodnie ze stanem budynku. Urządzenie musi mieć odpowiednią moc i sprawność. Najlepiej pokaże to audyt energetyczny.

Skonsultuj się w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym „Czystego Powietrza”, czy oferta, którą przedstawił Ci wykonawca jest zgodna z potrzebami Twojego budynku.

Uczulamy wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą skorzystać z programu na fakt, że tylko docieplony budynek z nowym źródłem ciepła – to pewne rozwiązanie które przyniesie korzyści.

Pamiętaj!

Nie należy przyjmować ofert na wymianę samego źródła jeśli dom wymaga docieplenia! To podstawa. Sprawdzaj, co podpisujesz i pamiętaj, że dotacja jest dla Ciebie, a nie dla wykonawcy.

Miej na uwadze, że zestawienie: pompa ciepła i budynek nieocieplony, to najczęściej wysokie rachunki!

Program „Czyste Powietrze” oferuje dofinansowanie na docieplenie budynku z wymianą źródła ciepła poprzedzone audytem energetycznym – są to koszty kwalifikowane. Skorzystaj z takiej kompleksowej i w pełni korzystnej oferty programu „Czyste Powietrze”.

 

Życzymy zadowolenia z ciepłych domów,
niskich rachunków za ogrzewanie
i czystego powietrza!

czystepowietrze.gov.pl

Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu www 1460x616


Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (31.12.2023)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 96
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 31
    Kwota wypłaconej dotacji - 1 228 246,00 zł
Wnioski złożone z pomocą Gminy  - 17

Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (30.09.2023)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 76
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 28
    Kwota wypłaconej dotacji - 819 429,00 zł
      Wnioski złożone z pomocą Gminy  - 11

 


 

Komunikat WFOŚiGW w Białymstoku z 24.07.2023 r

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu „Czyste Powietrze”.

Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła
– i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”!

Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwy wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie jak i wykonującej jego montaż należy do Państwa - naszych Wnioskodawców i Beneficjentów.

Prosimy Państwa o ostrożność i rozwagę, w szczególności w przypadku oferty akwizytorów na instalację źródła ciepła, w tym POMPY CIEPŁA. Nieuczciwi sprzedawcy proponują niedopasowane do Waszego domu i potrzeb - niskiej jakości urządzenia, które w okresie grzewczym zużywają dużo prądu, a ich trwałość i jakość jest słaba.

Prosimy o dokładne i uważne sprawdzenie firmy i jej oferty jeszcze przed podpisaniem umowy, w szczególności jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do:

- oferowanej ceny usługi i produktu,

- oferowanych parametrów urządzenia lub instalacji,

- oferowanych warunków serwisowych i gwarancji.

Prosimy o uważność i podejmowanie decyzji bez pośpiechu, w konsultacji z gminnym punktem konsultacyjno – informacyjnym, sołtysem lub regionalnie funkcjonującym wfośigw. Warto sprawdzić parametry urządzenia i jego rzeczywistą cenę w internecie. Można także porozmawiać ze znajomymi i sąsiadami, którzy taki proces inwestycyjny mają już za sobą. Warto też skorzystać z funkcjonującej w ramach programu „Czyste Powietrze” tzw. listy ZUM (listy zielonych urządzeń i materiałów) - dostępnej online pod adresem https://lista-zum.ios.edu.pl/, która zawiera zweryfikowane urządzenia i materiały o potwierdzonej jakości.

Przede wszystkim warto współpracować z firmami poleconymi i znanymi na lokalnym rynku.

Prawidłowo zrealizowana inwestycja z dotacją z programu „Czyste Powietrze” to niższe koszty ciepła w Waszych domach, a tym samym niższe wydatki na ogrzewanie.

Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie i wyłącznie korzyściach uzyskanych z programu „Czyste Powietrze”.

Życzymy Państwu spotkań wyłącznie z rzetelnymi firmami i satysfakcji ze zrealizowanej inwestycji!

uwaga dodatkowa:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) nie promuje konkretnych firm sprzedających urządzenia, instalacyjnych oraz wykonawczych.

Państwa nieufność powinno wzbudzić powoływanie się firmy na partnerstwo z NFOŚiGW w programie priorytetowym „Czyste Powietrze”, co nie ma uzasadnienia w praktyce. Bezpośrednimi partnerami operacyjnymi w programie „Czyste Powietrze” w odniesieniu do NFOŚiGW są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska
i gospodarki wodnej (wfośigw) oraz GMINY (w programie „Czyste Powietrze” uczestniczy ponad 86% gmin
w skali Polski), a także wybrane banki, wskazane na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl .


 Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (30.06.2023)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 65
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 25
    Kwota wypłaconej dotacji - 607 069,00 zł
    Wnioski złożone z pomocą Gminy  - 8

        

  Ważny komunikat WFOŚiGW w Białymstoku

W związku z licznymi zgłoszeniami, WFOŚiGW w Białymstoku informuje, że nie przeprowadza żadnych kontroli inwestycji bez wcześniejszego umówienia telefonicznego przez pracowników WFOŚiGW.Nasi pracownicy przy okazji kontroli przedstawiają też stosowne upoważnienia, które można zweryfikować dzwoniąc pod numery telefonu WFOŚiGW.

W ostatnich dniach mieszkańcy województwa podlaskiego zgłaszają, że do ich domów przychodzą osoby, które przedstawiają się jako reprezentanci lub partnerzy Narodowego bądź Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Okazują legitymacje i żądają dostępu do pomieszczeń grzewczych w celu ich rzekomej kontroli, proszą o dokumenty tożsamości, przeprowadzają ankiety, a w przypadku nieobecności zostawiają fikcyjne zawiadomienia w skrzynkach pocztowych. Osoby te zapowiadają także przeprowadzenie kontroli w najbliższych tygodniach. Najprawdopodobniej są to próby oszustw bądź wyłudzeń.

Apelujemy, by nie wpuszczać takich osób do domów, nie udostępniać im żadnych dokumentów, faktur itp.


 Aktualne dane Gminy Wyszki o wdrażaniu programu Czyste Powietrze: (31.03.2023)

    Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie - 50
    Liczba przedsięwzięć zakończonych - 23
    Kwota wypłaconej dotacji - 533 691,00 zł
    Wnioski złożone z pomocą Gminy  - 3

AKTUALNE DANE O WDRAŻANIU PROGRAMU CZYSTE POWIETRZExlsxGminy_stan_na_2022-12-31.xlsx

 

Ogłoszenie o zmianie programu priorytetowego „Czyste Powietrze”

W dniu 03.01.2023 r zostały wprowadzone zmiany do programu "Czyste Powietrze". Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie

 https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/ .

 

AKTUALNE DANE O WDRAŻANIU PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE  xlsxStan_na_2022-09-30.xlsx

Gmina Wyszki partnerem programu

C Z Y S T E   P O W I E T R Z E

 Program CZYSTE POWIETRZE to ogólnopolski program rządowego wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Gmina Wyszki stała się partnerem programu, w związku z tym w naszym urzędzie powstanie punkt terenowy programu CZYSTE POWIETRZE. Zachęcamy Mieszkańców do aplikowania o dotacje na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Więcej informacji w na temat programu w broszurze: pdfBROSZURA-_czyste_powietrze_15.07.2022.pdf oraz na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/

warunki programu

 

Spotkanie infrmacyjne pdfSzanowni_Mieszkańcy_Gminy_Wyszki.pdf

Bez tytułu 3

 

 

Szanowni mieszkańcy3

 

Szanowni mieszkańcyBez tytułu

W ramach prowadzenia punktu konsultacyjno– informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” zorganizowano spotkania plenerowe w dniu 21 maja 2023 r. w Wyszkach, w dniu 18 czerwca 2023 r. w Strabli, w dniu 2 lipca w Topczewie. Konsultacje miały na celu udzielanie informacji o programie osobom zainteresowanym złożeniem Wniosku o dofinansowanie. Rozmowy zostały wsparte materiałami szkoleniowymi i informacyjnymi. W rozmowach wzięło udział łącznie 48 osób. Zorganizowano konkursy dla potencjalnych beneficjentów oraz wylosowano nagrody. Najmłodsi uczestnicy programu również wzięli udział w konkursach za co zostali nagrodzeni.

Zachęcamy do korzystania z konsultacji w Gminnym punkcie konsultacyjno– informacyjnym. Udzielane są tu wszelkie informacje na temat Programu „Czyste Powietrze”, wsparcie Wnioskodawców w zakresie przygotowywania Wniosków o dofinansowanie, w tym pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie, pomoc Wnioskodawcom przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

 

Zaproszenie na spotkanie informacyjne w dniu 02.07.2023r - Topczewo

Topczewo

Zaproszenie na spotkanie informacyjne w dniu 18.06.2023r - Strabla

Spotkanie Strabla1

Zaproszenie na spotkanie informacyjne w dniu 21.05.2023r - Wyszki

Spotkanie informacyjne 21.05.2023

docxCO_zrobić_aby_płacić_mniej_za_ogrzewanie_domu_17.03.2023_r_.docx

Ogłoszenie o zmianie programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Wszelkie niezbędne informacjie dostępne są w zakładce Warunki dofinansowania.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne w dniu 28.12.2022r - pdfSzanowni_Mieszkańcy_Gminy_Wyszki.pdf

 

Punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze:

Urząd Gminy Wyszki ul. Piórkowska 2, pokój nr 16

Czynny: Pon. - Pt. w godzinach od 9:00 do 11:00

Tel: 85 68 69 145

W ramach rządowego programu "Czyste powietrze" realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wójt Gminy Wyszki - Mariusz Korzeniewski w dniu  29 września 2022 podpisał porozumienie dzięki któremu oferuje pomoc mieszkańcom gminy w wypełnieniu wniosku i otrzymaniu dofinansowania na wymianę źródeł ogrzewania, mikroinstalację fotowoltaiczną, termomodernizację domu, tj. ocieplenie przegród budowlanych, stolarka okienna i drzwiowa czy też dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa, ekspertyzy). Możliwość uzyskania pomocy finansowej uzależniona jest przede wszystkim od wysokości dochodów. Program skierowany jest dla osób fizycznych, które są właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Punkt konsultacyjny w ramach Programu "Czyste Powietrze" działa w Urzędzie Gminy Wyszki codziennie od 9:00 do 11:00. Pracownice urzędu pomogą w wypełnieniu i przesłaniu wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Białymstoku. Proszę pamiętać o wcześniejszym zebraniu i przygotowaniu informacji, które będą niezbędne do wypełnienia wniosku (dane podano w formie formularza).

Formularz: docxDane_do_wniosku_Dla_mieszkanca.docx