Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. 6000 zł za każdy pełny miesiąc.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej a także unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe.

W trakcie szkolenia realizowane jest strzelanie, przetrwanie w terenie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd.  Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim –  jako żołnierz aktywnej rezerwy albo terytorials w WOT lub żołnierz zawodowy, czy też podchorąży akademii wojskowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju, w tym w województwie podlaskim: 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku, 14 Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach, 18 Pułk Logistyczny w Łomży. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

Zaplanowaliśmy 3 turnusy - po 27 dni każdy:

  • 10.06-6.07,
  • 15.07-10.08,
  • 19.08-14.09;

Projekt jest jednym z trzech projektów w serii „…z wojskiem”. Oprócz niego trwają jeszcze:

- „Edukacja z wojskiem”, w którym nasi żołnierze szkolą z obszaru bezpieczeństwa dzieci i młodzież,

- 5-ta edycja „Trenuj z wojskiem”, gdzie co sobotę, do połowy lipca, zapraszamy wszystkich chętnych do jednostek wojskowych na szkolenie wojskowe.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum.

Wystarczy wejść na  Wakacje z wojskiem - WCR Bielsk Podlaski, aby znaleźć więcej informacji lub portal: https://www.zostanzolnierzem.pl/, aby bezpośrednio zapisać się.

Zadzwonić do: WCR Bielsk Podlaski tel. 261 398 072, 261 398 065 lub na ogólną infolinię 800 180 110.

Przyjść do naszej siedziby: Bielsk Podlaski ul. Dubiażyńska 2.

Zgłosić się do każdego Mobilnego Punktu Rekrutacyjnego wystawianego przez nas na wielu uroczystościach oraz imprezach masowych.

Plakat 1 Wakacje z wojskiem 1480x2094