W wyniku ogłoszonego przez Wójta Gminy Wyszki konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego stowarzyszenie rozpoczęło realizację zadań projektu pt.   "Niepowtarzalne smaki w zagrodach Niewina Borowego".

 

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież, seniorów oraz wszystkich chętnych z Niewina Borowego i okolicznych wsi na warsztaty kulinarne:

"Słodkie smaki Niewina Borowego"i "Pierogi to nasza specjalność"- 25 sierpień, godz. 10.00

"Zasmakuj się w wyrobach mięsnych" oraz "W przyjaźni z ziemniakami"-29 sierpień, godz. 10.00

Warsztaty poprowadzą członkinie SAW- doświadczone gospodynie, które chcą swoje umiejętności przekazywać młodszemu pokoleniu.

Wszystkich chętnych zapraszamy w podanych dniach do budynku byłej szkoły.

Chcemy dodać, iż nasze stowarzyszenie bierze udział w ogólnopolskim projekcie realizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie. Tytuł tego projektu to "Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie- wiem co zjem". Dwie panie Eugenia Bożena Gromada i Anna Malinowska, w ramach tego projektu uczestniczyły w kilkudniowych warsztatach w Międzyzdrojach zorganizowanych przez tę fundację dla wybranych z całego kraju Kół Gospodyń Wiejskich I Stowarzyszeń. Podczas tegorocznych dożynek będziemy na swoim stole wiejskim prezentować i promować   nasze potrawy, które mają szansę zapisać się na listę produktów regionalnych rejestrowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Eugenia Bożena Gromada