6 lipca 2019 r. w Godziebach odbyła się uroczystość upamiętniająca zamordowanych przez żandarmów niemieckich mieszkańców Godzieb. Wójt Gminy Pan Mariusz Korzeniewski przywitał wszystkich przybyłych gości: dr Ewę Rogalewską z Instytutu Pamięci Narodowej z Białegostoku, Jana Krasowskiego – Prezesa Koła Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Alfredę Trzeszczkowską, Dyrektorów szkół, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach, OSP W Topczewie, OSP w Wyszkach, strażaków, rodzinę poległych i mieszkańców wsi Godzieby.

Następnie Pani Bożena Pierzchało - nauczyciel historii przedstawiła historię tragicznych wydarzeń z lipca 1943 roku, kiedy to zamordowano rodzinę Falkowskich „Wnuki” z Godzieb.

Mszę Św. w intencji pomordowanych oraz o pokój sprawował ks. Zbigniew Bolewski, proboszcz parafii w Topczewie. Po zakończonej Eucharystii miało miejsce poświęcenie pomnika i złożenie kwiatów w hołdzie pomordowanym. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Sołtys Sołectwa Godzieby Pan Andrzej Łuczaj, który podziękował Wójtowi oraz Instytutowi Pamięci Narodowej za wzniesienie nowego pomnika, który upamiętnia tragiczne wydarzenia z 1943 roku.