W dniu 15 listopada br. w Wyszkach odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych na podwoziu IVECO jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Augustowie oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkach.
    Uroczystość rozpoczęto złożeniem meldunku, który przyjął Jarosław Zieliński – Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaproszonych gości oraz przybyłych strażaków z jednostek OSP gorąco powitał Mariusz Korzeniewski – Wójt Gminy Wyszki.
    W swoim wystąpieniu Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że wdrożył działanie polegające na połączeniu środków z budżetu samorządów, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendanta Głównego PSP, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz firm ubezpieczeniowych, dzięki któremu możemy cieszyć się z nowo zakupionych samochodów ratowniczo-gaśniczych.
    Następnie został odczytany akt przekazania pojazdów oraz wręczono kluczyki i dowody rejestracyjne na ręce prezesa i kierowcy obu jednostek OSP, którzy dokonali próby technicznej i prezentacji samochodów.
   Obecny na uroczystości  Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku nadbryg. Jarosław Wendt podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia a strażakom ochotnikom pogratulował otrzymania nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.
    Zakupiony samochód został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 3000 l, zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę dwuzakresową o wydajności 1600 l/min, maszt oświetleniowy, 60 m linii szybkiego natarcia oraz działko wodno-pianowe. Koszt zakupu pojazdu ratowniczo-gaśniczego wyniósł 755 220,00 zł.