Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy Podlaskiego Klubu Sportowego " NA SZCZYT" na VIII TURNIEJU KARATE SHINKYOKUSHIN O PUCHAR WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH w Giżycku 27 lutego 2021 roku. Dwudziesto-cztero osobowa ekipa zawodników z oddziału Białystok oraz Wyszki w sumie zdobyła 18 pucharów ( 8 pierwszych miejsc, 5 drugich oraz 5 trzecich ).  W turnieju wystartowało ponad 250 zawodników z kilkunastu klubów z Polski między innymi: Ełk, Giżycko, Lidzbark Warmiński, Grajewo, Skarżysko Kamienna, Szczytno, Ostrołęka, Mrągowo, Białystok.

Z klubowego oddziału w Wyszkach na najwyższym stopniu podium, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej stanęli Hubert Niewiński, Patryk Niewiński, Krystyna Karpiesiuk, Zofia Karpiesiuk oraz Kacper Kamińśki.

Drugie miejsce w swojej kategorii zajęła Natalia Konobrocka, natomiast na 3 stopniu podium zajmując miejsce trzecie stanęli Kacper Młodzianowski oraz Zuzanna Karpiesiuk.

Trzeba podkreślić, iż pomimo, że karate w Wyszkach zawodnicy uprawiają dopiero od dwóch lat umiejętnościami oraz aktywnością w walce nie ustępują karatekom, którzy ten sport walki uprawiają już o wiele dłużej na co wskazują uzyskane wyniki sportowe na tym oraz poprzednich turniejach w których uczestniczyli.

Zawodników do turnieju przygotował sensei Marcin Siegieńczuk 3 DAN przy aktywnej asyście sempai Gabrieli Skwiot 1 KYU. 

Bezpieczną podróż zawodników z Wyszek na turniej w Giżycku sfinansowała Gmina Wyszki dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Wyszki Mariusza Korzeniewskiego.

 

Tekst i zdjęcia Podlaski Klub Sportowy Na Szczyt