SZANOWNI PAŃSTWO, APELUJEMY O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ!

 

             W ostatnim czasie pojawiły się przypadki podszywania się osób nieuprawnionych pod pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkach. Informujemy, że pracownik socjalny posiada legitymację służbową ze zdjęciem, numerem i pieczęcią. Należy zachować ostrożność i wylegitymować te osoby w obecności rodziny lub sąsiadów. Osoby, która odmawia okazania legitymacji, nie należy wpuszczać do domu.

            W przypadku wątpliwości odnośnie tożsamości osoby podającej się za pracownika socjalnego należy skontaktować się telefonicznie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyszkach tel. 85 555 68 15 celem potwierdzenia, że jest to pracownik tej jednostki i rzeczywiście udał się z wizytą do Państwa.

W razie podejrzeń, że ktoś się podszywa pod pracownika socjalnego należy powiadomić policję tel. 112 lub 997.

Pracownik socjalny nigdy nie prosi o pokazanie oszczędności ani nie podejmuje prób ustalenia miejsca, w którym ktoś je trzyma. Nawet w celu sprawdzenia, czy są przechowywane w bezpieczny sposób. Pracownicy ośrodka pomocy nie zbierają gotówki od mieszkańców.

Prosimy o poinformowanie osób starszych w sąsiedztwie, które nie mają dostępu do internetu i nie są świadome istniejącego zagrożenia.