Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowo otwartej wirtualnej strzelnicy, która znajduje się w budynku Gminnego Centrum Biblioteczno- Kulturalnego w Wyszkach,
ul. Piórkowska 30.

Strzelnica jest nieodpłatnie ogólnodostępna dla uczniów szkół podstawowych, mieszkańców gminy i powiatu a także uczniów szkół prowadzących działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz obronności państwa, przedstawicieli służb mundurowych, funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych po uprzednim zawarciu w tym zakresie porozumienia.

Możliwość skorzystania ze strzelnicy istnieje po wcześniejszym podpisaniu porozumienia. Udostępnienie strzelnicy odbywać się będzie wg harmonogramu ustalonego przez Zarządzającego strzelnicą.

Strzelnica jest multimedialnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, działającym w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystującym laserowe symulatory (repliki) broni wyposażone w urządzenia laserowe emitujące niewidzialną wiązkę światła. Przeznaczona do nauki i doskonalenia umiejętności w zakresie:

-        bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym manualnej jej obsługi;

-        celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych
i kolimatorów o „małych” powiększeniach;

-        ćwiczeń w obserwacji - wykryciu, rozpoznaniu i identyfikacji celów;

-        prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach,
w tym do celów ruchomych, ukazujących się, przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności;

-        wspólnego wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania.

Strzelnica umożliwia jednoczesne szkolenie od 1 do 4 osób (każda wyposażona w pistolet lub karabinek) zależnie od rozmiaru wyświetlanego obrazu; z możliwością stopniowania trudności od prostych strzelań statycznych i dynamicznych uwzględniających stopień zaawansowania szkolonych do wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania, uwzględniających między innymi: dynamiczne korygowanie punktu celowania ze zmianą odległości do celu i przy jego poruszaniu, strzelenie do celów ukazujących się w reżimach czasowych, strzelanie przy zmiennych warunkach oświetlenia oraz przy ograniczonej widoczności.