To już historia, ale nie tak odległa.

Za nami V Gminny Dzień Seniora - projekt socjalny realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkach przy współpracy z KGW "Aktywna Wieś" w Niewinie Borowym i Gminnym Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Wyszkach.

            Dzień Seniora obchodzony jest na świecie 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, w Europie – 20 października jako Europejski Dzień Osób Starszych, w Polsce – 14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora. W Gminie Wyszki obchodzony jest jako Gminny Dzień Seniora i w tym roku miał miejsce, po raz piąty, w dniu 4 października.

Projekt socjalny „Dzień Seniora” ma na celu docenienie roli seniorów w społeczeństwie, integrację międzypokoleniową, współpracę środowiska lokalnego oraz działania o charakterze edukacyjno-profilaktyczno-psychologicznym.

          Tegoroczne spotkanie seniorów odbyło się w klimacie weselnym, ludowym i tradycyjnym. Połączenie "Złotych Godów" -Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego z tradycjami i obrzędami weselnymi Podlasia stworzyło uroczystość podniosłą i wzruszająca, a zarazem wprowadziło radosną atmosferę. Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywna Wieś” w Niewinie Borowym, w ramach realizacji zadania publicznego „Zachowajmy dawne tradycje weselne” przedstawiło tradycyjny obrzęd weselny oraz wykonało torty weselne. Wspomniane KGW podczas Dnia Seniora podsumowało też dofinansowany przez Powiat Bielski projekt „Seniorze-zadbaj o swoją drugą młodość”. W podsumowaniu projektu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim.

W programie nie zabrakło też elementów z zakresu profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacji, leczenia sanatoryjnego i uzdrowiskowego, ciekawie przekazanych przez przedstawicielki Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Był też czas na wspomnienia, zabawę i snucie planów. A my widząc, że seniorzy, pomimo wieku nie utracili radości życia i mają wiele energii oraz chęci do działania, cieszymy się, że chcą korzystać z takich spotkań.

Do zobaczenia za rok!