24 października 2022 r. dokonano otwarcia i poświęcenia nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. księdza Franciszka Falkowskiego w Topczewie.

Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Topczewie, którą celebrował ks. Bp drohiczyński – Piotr Sawczuk. Dalsza część odbyła się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Gości przywitał Wójt Mariusz Korzeniewski. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Poświęcenia sali dokonał ks. Biskup Piotr Sawczuk, a przecięcia wstęgi delegacje z zaproszonych instytucji. Osoby zasłużone oraz przyjaciele szkoły, w ramach podziękowania otrzymali z rąk dyrektora szkoły Andrzeja Karpiesiuka tzw. "Franciszki", czyli statuetki patrona szkoły.

Podczas uroczystości Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski przekazał Pani Marzannie Olszewskiej- Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkach  Srebrny Medal za Długoletnią Służbę przekazany przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Na otwarcie sali przybyło wielu znamienitych gosci:  wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, poseł Mieczysław Baszko, poseł Stefan Krajewski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka, Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Białymstoku Franciszek Górski, Starosta Sławomir Jerzy Snarski, oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i szkół.

Zaproszeni goście podkreślali, że sala to efekt dobrej współpracy Wójta Mariusza Korzeniewskiego z władzami szczebla rządowego i samorządowego. Sala będzie służyć nie tylko uczniom, ale całej społeczności lokalnej.

„Przebudowa z rozbudową budynku Szkoły Podstawowej o salę gimnastyczną wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu w miejscowości Topczewo” dofinansowana była ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1 260 900,00 zł oraz 400 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wykonawcą zadania był  Zakład Usługowo Handlowy Dom- Bud Janusz Dworakowski z siedzibą w Łapach.