29 listopada 2022 r. odbyła się XXXI sesja Rady Gminy Wyszki. Wójt Gminy Mariusz Korzeniewski przedstawił sprawozdanie w okresie międzysesyjnym.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1.  Wprowadzenie zmian w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wyszki.

2. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

3.Podjęcie uchwały w sprawie wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Wyszki.

4.Określenie stawki za l kilometr przebiegu pojazdu, uwzględnianej w Gminie Wyszki przy ustalaniu zwrotu kosztów przewozu dzieci i uczniów niepełnosprawnych oraz rodziców.

5. Określenie stawek podatku od środków transportowych.

6. Podjęcie uchwały w sprawie tekstu jednolitego uchwały w sprawie diet radnych Rady Gminy Wyszki.

7. Wprowadzenie zmian w budżecie Gminy na 2022 r.