Dużym sukcesem zakończyła się zbiórka złomu w gminie Wyszki. Pozyskane pieniądze w kwocie 11,5 tysiąca złotych zostały przekazane na budowę Domu Miłosierdzia w Hodyszewie.

W październiku br. Fundacja Pojednanie kontynuowała akcję „Wiaderko złomu na budowę domu” tym razem na terenie gminy Wyszki. - Przez osiem dni odwiedziliśmy 55 wsi. Zbiórkę rozpoczęliśmy 4, a zakończyliśmy 19 października br. Spotkaliśmy się z życzliwością i zrozumieniem naszym działań – informuje Piotr Woroniecki, jeden z organizatorów zbiórki. - Do niektórych miejscowości musieliśmy wybrać się ponownie ze względu na dużą ilość złomu.

Jak zaznaczył Piotr Woroniecki w akcję zbiórki złomu zaangażowało się ponad 100 mieszkańców gminy Wyszki.

Sołtys z Warpech Nowych przekazał maszynę rolniczą o wadze ponad 900 kg. Sołtys z Mieszuk tak zorganizował zbiórkę we wsi, że złom leżał w jednym miejscu. Znacznie ułatwił pracę ekipie. Mieszkanka Mierzwina Dużego ofiarowała silnik od Poloneza. W Filipach Fundacja Pojednanie dostała stary piec oraz ciężki element maszyny rolniczej, a Pulszach beczkę wypełnioną złomem. Natomiast GS Wyszki przekazał m.in. starą kasę pancerną.

Pragnę wszystkim podziękować za udział w zbiórce. Dzięki przekazanym metalom zrobiliśmy kolejny krok do powstania Domu Miłosierdzia w Hodyszewie – mówi ks. Jacek Zakrzewski SAC, przewodniczący Zarządu Fundacji Pojednanie.

Tę cenną akcję wsparł Mariusz Korzeniewski, wójt Gminy Wyszki.

Tekst i zdjęcia Fundacja Pojednanie z Hodyszewa