lol ue1                                                                                                                                              logo prow1

W dniu 13 czerwca 2023 roku Wójt Gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski oraz Skarbnik Gminy Teresa Falkowska podpisali umowę na zadanie pn. „Budowa z rozbudową SUW w Strabli wraz z budową przydomowej oczyszczalni ścieków w Samułkach Dużych oraz budową wodociągu w obrębie wsi Pulsze” dofinansowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszelkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

W ramach projektu zaplanowano budowę nowego budynku stacji uzdatniania wody w Strabli wraz z kompletnym wyposażeniem, instalacjami, urządzeniami i obiektami technologicznymi, budowę studni głębinowej, budowę instalacji fotowoltaicznej, budowę biologicznej oczyszczalni ścieków przy świetlicy wiejskiej w Samułkach Dużych oraz wodociągu w miejscowości Pulsze. Wykonawcą zadania jest Firma Bartosz sp. j. Bujwicki, Sobiech, Sejneńska 7, 15-399 Białystok. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 5 493 672,00 z czego dofinansowanie wyniosi 3 000 000,00 zł a wkład własny Gminy to 2 493 672,00 zł.

Dofinansowanie na zadanie pn.: Budowa z rozbudową SUW w Strabli wraz z budową przydomowej oczyszczalni ścieków w Samułkach Dużych oraz budową wodociągu w obrębie wsi Pulsze

W dniu 23 lutego 2023 roku została zawarta umowa pomiędzy Samorządem Województwa Podlaskiego, reprezentowanym przez Artura Kosickiego – Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Sebastiana Łukaszewicza – Wicemarszałka Województwa Podlaskiego a Gminą Wyszki reprezentowaną przez Mariusza Korzeniewskiego- Wójta Gminy Wyszki przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy- Teresy Falkowskiej. Zadanie pn. Budowa z rozbudową SUW w Strabli wraz z budową przydomowej oczyszczalni ścieków w Samułkach Dużych oraz budową wodociągu w obrębie wsi Pulsze, współfinansowane z budżetu Województwa Podlaskiego, operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub budową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energie odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Koszt całego przedsięwzięcia to 3 701 194,92 zł, z czego dofinansowanie wynosi 3 000 000 zł a wkład własny to 701 194,92 zł. W ramach realizacji zadania powstanie zbiorowy system zaopatrzenia w wodę w miejscowości Pulsze, przydomowa oczyszczalnia ścieków w miejscowości Samułki Duże oraz stacja uzdatniania wody w miejscowości Strabla.

Realizacja zadania będzie inwestycją w gospodarkę wodno- ściekową co wpłynie na podniesienie poziomu jakość życia mieszkańców.

zam0092 gmina wyszki tablice 120x80cm 2szt