II Gminny Dzień Seniora za nami. Wydarzenie wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości adresowanych do osób starszych. Organizowane jest w ramach projektu socjalnego realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkach. Celem projektu jest właściwe postrzeganie osób starszych w społeczeństwie.

     W tym roku obchody Gminnego Dnia Seniora miały miejsce w dniu 18 października 2018 r. i były okazją do wyrażenia głębokiej wdzięczności i szacunku seniorom. Podczas spotkania Wójt Gminy Wyszki – Mariusz Korzeniewski dokonał ceremonii wręczenia Medali za długoletnie pożycie małżeńskie nadanych przez Prezydenta RP. Do szanownych Jubilatów i wszystkich seniorów popłynęły gratulacje i piękne życzenia składane przez Pana Wójta oraz przybyłych gości.

      Podczas spotkania seniorzy wysłuchali prelekcji dietetyka o zasadach zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. W programie nie zabrakło też części artystycznej, podczas której wystąpiła Korycińska Grupa Teatralna w spektaklu „Mieszczanin szlachcicem” Moliera. Aktorzy oczarowali zgromadzoną publiczność kunsztem aktorskim i dostarczyli wiele uśmiechu. Na scenie wystąpili też rodzimi artyści z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Strabli i Klubu Seniora „Razem” w Wyszkach z repertuarem pieśni o charakterze ludowym i patriotycznym, które wprowadziły w klimat zbliżającego się dnia 11 listopada – setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie salę wypełniły przeboje biesiadne, które wprawiły seniorów w taneczny nastrój. Czas upłynął pod znakiem dobrej zabawy.


      W imieniu Wójta Gminy Wyszki, składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia II Gminnego Dnia Seniora. Dziękuję za serdeczną i miłą atmosferę. Wszystkim Seniorom życzę zdrowia, miłości bliskich, szacunku oraz wielu lat życia z poczuciem satysfakcji i spełnienia. Zawsze bądźcie młodzi duchem, cieszcie się drobiazgami i każdą chwilą.

                                                                                                                                                                                       Marzanna Olszewska
                                                                                                                                                                                 Dyrektor GOPS w Wyszkach