Za nami uroczyste obchody Dnia Kobiet w Gminie Wyszki. Ponad 130 pań świętowało w niedzielę, 8 marca, podczas gminnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w sali widowiskowej Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach. Organizatorami tegorocznego Dnia Kobiet w Gminie Wyszki byli Wójt Gminy Wyszki, Gminne Centrum Biblioteczno - Kulturalne w Wyszkach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkach. Uroczystość rozpoczęli: Marzanna Olszewska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkach oraz Marek Jarosz - Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach, którzy przedstawili program spotkania. Wójt Gminy Wyszki - Mariusz Korzeniewski przybliżył historię obchodów Dnia Kobiet i skierował życzenia do wszystkich pań, a każda z nich otrzymała z rąk Wójta i obecnych na spotkaniu panów, symbol święta kobiet - czerwony gożdzik.

       Były kwiaty i życzenia i oczywiście nie zabrakło ogromnej dawki dobrego humoru, o który zadbał Teatr "Inspiracja" z Suraża w przezabawnej komedii "Kaktusik". Natomiast Panowie z "Kapeli pod Wezwaniem " i  "Męskiego Chóru z Suraża" wystąpili z repertuałem muzycznym o kobietach, dedykowanym kobietom. W drugiej części spotkania można było skorzystać z porad zdrowotnych i kosmetycznych. Brafitterka z salonu "Biusty w górę" w Bielsku Podlaskim przeprowadziła prelekcję na temat profilaktyki raka piersi oraz odpowiedniego doboru kobiecej bielizny, udzieliła instruktażu samobadania piersi. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkach przygotował też szereg informacji w formie ulotek z zakresu ryzyka zachorowań na choroby nowotworowe, zdrowego odżywiania oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Kosmetyczka z Kliniki Urody "Cosmetica" w Bielsku Podlaskim udzielała paniom praktycznych porad kosmetycznych i wykonała pokazowy zabieg oczyszczania twarzy.

      Nie mogło zabraknąć wspaniałych słodkości, które przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich "Aktywna Wieś" w Niewinie Borowym, Koło Gospodyń Wiejskich "Strabella - Moja Mała Ojczyzna" w Strabli, Koło Gospodyń Wiejskich "Topczewianki" w Topczewie, Klub Seniora "Razem" w Wyszkach.