Wszystko zaczęło się za sprawą Marka Jarosza – Dyrektora Gminnego Centrum Boblioteczno – Kulturalnego w Wyszkach, który zaprosił do współpracy w ramach akcji „Maseczka dla każdego potrzebującego”. Odzew był ogromny, z dnia na dzień przybywało chętnych do pracy. I tak rozpoczęło się wielkie szycie.

      Do produkcji masek włączyły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niewinie Borowym, Koła Gospodyń Wiejskich w Strabli, Koła Gospodyń Wiejskich w Wyszkach oraz Klub Seniora „Razem” w Wyszkach. Do akcji przyłączyły się też pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkach oraz indywidualni mieszkańcy Gminy Wyszki.

      Odpowiedni materiał na maseczki oraz gumki ( na 500 sztuk) został zakupiony z funduszy Gminnego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Wyszkach. Nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od prywatnych osób, które przekazały materiał, gumki, tasiemki. Szyciem masek zajęły się profesjonalne krawcowe oraz pasjonatki krawiectwa. Pracownie krawieckie stworzono w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkach oraz prywatnych domach.

       Dzięki osobom, które w tym trudnym czasie okazały dobre serce, udało się uszyć 2 tys. maseczek. Bezpłatnie przekazano je m. in. do Domu Pomocy Społecznej w Brańsku – 184 szt., Domu Pomocy Społecznej w Uhowie – 203 szt., Szpitala Powiatowego w Bielsku Podlaskim – 100 szt., Piekarni „Ogród Marcina” w Wyszkach – 20 szt. oraz prawie 1 500 sztuk mieszkańcom Gminy Wyszki oraz na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkach.

     Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną inicjatywę, w ten sposób pomagając innym w trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Doceniam solidarność mieszkańców, kół gospodyń, jednostek organizacyjnych, sołtysów i wszystkich zaangażowanych w szycie i dystrybucję maseczek. Cieszę się, że w Gminie Wyszki jest tak wiele osób, które bezinteresownie pomagają innym. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska.

   Gorąco dziękuję za każdy dar z potrzeby serca.

                                                                                                                                           Mariusz Korzeniewski - Wójt Gminy Wyszki