Po dłuższej przerwie seniorzy strabelscy spotkali się w nowym roku w wyremontowanej sali, którą we własnym zakresie wyposażyli. Przez kilka lat gromadzili sprzęt AGD, meble oraz inne artykuły niezbędne do działań. Środki pozyskiwali pisząc projekty oraz z dotacji KGW. Dziękujemy Panu Wójtowi gminy za okazaną pomoc (remont sali), zrozumienie i akceptację. To seniorzy pracowali przez lata, aby teraz mogli godnie spędzić wspólne chwile - przywołując wspomnienia z przeszłości, rozwijać swoje pasje, zainteresowania a niekiedy realizować też marzenia z młodych lat. Takie wydarzenia pokazują, że warto pracować na rzecz naszej małej ojczyzny - na rzecz seniorów.

W myśl  słów JPII: „Czasu nie można zatrzymać, ale nie można go zmarnować" i seniorzy  ze Strabli są tego przykładem.

Zofia  Oksiuta