22 lutego 2022 r. odbyła się XXIV sesja Rady Gminy Wyszki. Wójt przedstawił sprawozdanie z pracy Wójta w okresie międzysesyjnym. Zostało też przedstawione Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny wraz z przedstawieniem potrzeb związanych z realizacją tych zadań, Informacja z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Wyszki z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2021 rok.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1. zmian w uchwale w sprawie ustalenia sposobu sprawienia pogrzebu przez Gminę Wyszki.
  2. Wyrażenie zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy na nieruchomość stanowiącą własność Gminy Wyszki.
  3. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Wyszki a Miastem Bielsk Podlaski w sprawie powierzenia organizacji nauki religii w  punkcie katechetycznym działającym przy Kościele Chrystusowym w Bielsku Podlaskim.
  4. pozbawienia kategorii drogi gminnej drogi położonej w obrębie wsi Wypychy oraz wprowadzenia zmian w uchwale w sprawie zaliczenia dróg wewnętrznych do kategorii dróg gminnych.
  5. wyznaczenia miejsca do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.
  6. Zmian w uchwale w sprawie nadania Statutu Młodzieżowej Radzie Gminy Wyszki.
  7. przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Wyszki w 2022 roku.
  8. wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.
  9. Funduszu Sołeckiego na 2023 rok.