W dniu 1 września 2020 r. w całym kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, co wynika z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego jest obowiązany spisać się samodzielnie przez Internet, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl. Osoby, które nie mają komputera lub urządzenia z dostępem do Internetu, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego przez Gminne Biuro Spisowe stanowiska wyposażonego w sprzęt komputerowy. Stanowisko jest udostępniane w godzinach pracy Urzędu Gminy Wyszki.

Rolnicy, którzy nie posiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99).

Z użytkownikiem gospodarstwa będą kontaktować się również rachmistrze spisowi. Rachmistrze będą realizowali spis rolny dwoma metodami:

  • wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r.,
  • wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.

      W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego istnieje możliwość kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą również zweryfikować czy jesteście Państwo objęci obowiązkiem spisowym, czy też sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.